Inteligentne narzędzie do określenia celów

18:38 IndaloGold 0 CommentsIndaloGold pragnie podzielić się z wszystkimi swoimi klientami bardzo interesujące narzędzie, które jest często używane w  świecie coachingu, aby pomóc osobie w oznaczeniu sobie celów, które pragnie osiągnąć.

Nieprzypadkowo skrót tego narzędzia o pochodzeniu angielskim tworzy wyraz “SMART” (ang: mądry), ponieważ spełnianie tego co sobie ktoś zaplanuje stanowi życiową inteligencję.

Po cóż nam inteligencja, jeżeli nie będziemy konsekwentni dla samych siebie, aby być własnym przywódcą i poprowadzić  nas tam gdzie pragniemy?  Kogo będziemy inspirować lub przewodzić, jeżeli nie potrafimy być kapitanem własnego statku?

Pierwszym i najważniejszym krokiem w każdej zmianie jest określenie co się pragnie robić, zmienić lub osiągnąć… i aby ta definicja była jak najbardziej inteligentna. Zobaczmy jak można to zaaplikować do naszego biznesu:

"SMART" inteligentne narzędzie do określenia celów:

S-Szczegółowy, konkretny cel, coś konkretnego co zrobisz: np. zrobić listę możliwych klientów lub konto w sieciach społecznościowych gdzie możesz kontaktować się z innymi ludźmi oraz strategie jakie będziesz używać.

M-Mierzalny, skonkretyzuj jeden cel i upewnij się, że jest to coś co można policzyć, w ten sposób czy osiągnąłeś swój cel czy nie: np. skontaktować się z minimum 4 możliwymi klientami dziennie.

A-Ambitny i osiągalny, należy określić swoją metę w sposób ambitny oraz taki, który jest możliwy do osiągnięcia dla normalnego człowieka: np. zarejestrować 2 klientów zarekomendowanych bezpośrednio w miesiącu.

R-Realny, poznanie swoich potrzeb jest podstawą do wyznaczania celów: np. zakończenie Kontraktu na Zakup w IndaloGold w maksymalnie 2 miesiące.

T-Terminowy, jeżeli nie ustanowisz sobie określonego czasu ani nie określisz ile dni w tygodniu będziesz robić to, co sobie postanowiłeś, wszystkie Twoje intencje prawdopodobnie spalą na panewce i nie osiągniesz żadnej realnej zmiany.

Podajemy możliwy przebieg oparty na wcześniej podanych przykładach:

2 dni na zrealizowanie listy, konta i strategii. Następnie kontakt z 4 możliwymi klientami przez 5 dni, co daje 20 osób tygodniowo, razy 4 tygodnie w miesiącu daje rezultat 80 możliwych klientów. Statystyki wskazują na skuteczność 10%, więc w taki sposób osiągam 8 klientów bezpośrednich w miesiącu !!!

Tak więc ustal sobie czas realizacji, metę … i na pewno osiągniesz to o wiele szybciej.

Kiedy określisz sobie swoje cele w sposób inteligentny, później wystarczy zmotywować się każdego dnia do działania i osiągania tego, czego pragniesz.
Mam nadzieję, że osiągniesz je wszystkie !!!

IndaloGold  pragnie podzielić się z wszystkimi swoimi klientami bardzo interesujące narzędzie, które jest często używane w  świecie co...